BluePink BluePink
XHost
Servere virtuale de la 20 eur / luna. Servere dedicate de la 100 eur / luna - servicii de administrare si monitorizare incluse. Colocare servere si echipamente de la 75 eur / luna. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.
Pagina Bucovina Bikers
forumul motociclistilor bucovineni
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

cromare decorativa

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Bucovina Bikers -> Grupul chopperistilor
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
chopper
Nou venit pe forum


Data inscrierii: 20/Iul/2006
Mesaje: 5
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Vin Iul 21, 2006 12:25 pm    Titlul subiectului: cromare decorativa Raspunde cu citat (quote)

Desi nu prea am vazut chopperisti in Suceava, sigur sunt in localitatile limitrofe, asea ca, ideal ar fi sa putem avea un contact, prin care sa se ne putem rezolva probleme specifice chopperelor.Spre exemplu, pe mine m-ar interesa unde se poate face o cromare decorativa ka lumea, la noi in zona? Rolling Eyes Daca stie careva, rog lasa-ti mesaj. Wink O alta posibilitate ar fi, slefuirea metalului, pana la faza de "oglinda", dupa care, acoperirea cu un strat de lac protector.A-ti facut vreunul asea ceva...e o varianta viabila?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
chopper
Nou venit pe forum


Data inscrierii: 20/Iul/2006
Mesaje: 5
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Dum Iul 23, 2006 7:29 pm    Titlul subiectului: Re: cromare decorativa Raspunde cu citat (quote)

chopper a scris:
Desi nu prea am vazut chopperisti in Suceava, sigur sunt in localitatile limitrofe, asea ca, ideal ar fi sa putem avea un contact, prin care sa se ne putem rezolva probleme specifice chopperelor.Spre exemplu, pe mine m-ar interesa unde se poate face o cromare decorativa ka lumea, la noi in zona? Rolling Eyes Daca stie careva, rog lasa-ti mesaj. Wink O alta posibilitate ar fi, slefuirea metalului, pana la faza de "oglinda", dupa care, acoperirea cu un strat de lac protector.A-ti facut vreunul asea ceva...e o varianta viabila?

sunt singur aici? Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
XCS911
Administrator


Data inscrierii: 05/Iul/2006
Mesaje: 46
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Mar Iul 25, 2006 1:23 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Nu esti singur, dar nu stiu unde se poate face o cromare la noi in zona. Ma interesez si revin cu un raspuns.
Slefuirea metalului si acoperirea lui cu lac... doar de la distanta mare arata a suprafata cromata Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
XCS911
Administrator


Data inscrierii: 05/Iul/2006
Mesaje: 46
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Mar Iul 25, 2006 1:26 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Uite si o cromare nesimtita...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
chopper
Nou venit pe forum


Data inscrierii: 20/Iul/2006
Mesaje: 5
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Lun Aug 28, 2006 12:49 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

un site mort, dupa cate vad...oare nu sunt motociclisti in zona, sau nu-i intereseaza ideea? Rolling Eyes
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
XCS911
Administrator


Data inscrierii: 05/Iul/2006
Mesaje: 46
Locatie: Suceava

MesajTrimis: Mar Aug 29, 2006 9:22 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intr-o vreme se faceau cromari la imus. Nu stiu daca se mai lucreaza. Motociclisti sunt. Dar chopperistii chiar sunt o raritate in Suceava...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Viziteaza site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Adinel
Nou venit pe forum


Data inscrierii: 10/Iul/2006
Mesaje: 10
Locatie: Gura Humorului

MesajTrimis: Mar Oct 17, 2006 11:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Fratilor....si eu caut asa ceva de mult dar nu gasesc,am de cromat multe piese la un motor vechi pe care vreau sa-l termin de restaurat,am auzit k se facea in SV operatiunea asta dar akm nu se mai face..... Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Bucovina Bikers -> Grupul chopperistilor Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


free image hosting Facut de phpbb.ro
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community